Jakie rozróżniamy szkolenia BHP

Jakie rozróżniamy szkolenia BHP.
Szkolenie wstępne.
Szkolenie wstępne jest przeprowadzane w formie instruktażu według programów opracowanych dla poszczególnych grup stanowisk i obejmuje:
- szkolenie wstępne ogólne, zwane dalej instruktażem ogólnym;
- szkolenie wstępne na stanowisku pracy, zwane dalej instruktażem stanowiskowym.
Instruktaż ogólny powinien zapewnić uczestnikom szkolenia zapoznanie się z podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie pracy, w układach zbiorowych pracy lub w regulaminach pracy, z przepisami oraz zasadami BHP obowiązującymi w danym zakładzie pracy, a także z zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
Instruktaż stanowiskowy powinien zapewnić uczestnikom szkolenia zapoznanie się z czynnikami środo-wiska pracy występującymi na ich stanowiskach pracy i z ryzykiem zawodowym związanym z wykonywaną pracą, sposobami ochrony przed zagrożeniami, jakie mogą powodować te czynniki, a także z metodami bezpiecznego wykonywania pracy na tych stanowiskach.
Szkolenia okresowe.
Szkoleniom okresowym podlegają:
- Osoby będące pracodawcami oraz inne osoby kierujące pracownikami, w szczególności kierownicy, mistrzowie i brygadziści,
pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych, - pracownicy inżynieryjno-techniczni, w tym projektanci, konstruktorzy maszyn i innych urządzeń technicznych, technolodzy i organizatorzy produkcji,
- pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i inne osoby wykonujące zadania tej służby,
- pracownicy administracyjno-biurowi i inni nie wymienieni, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bhp.
Szkolenia z ochrony przeciwpożarowej.
Szkolenie z zakresu ochrony ppoż:
Obłupujemy w szczególności miasta w województwie śląskim: Będzin, Bytom, Czeladź, Chorzów, Dąbrową Górnicza, Gliwice, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Siemianowice Sląskie, Zabrze.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Zagadnienia organizacyjno-prawne ochrony przeciwpożarowej,
- Obowiązki właściciela, administratora budynku,
- Powstawanie pożaru, rodzaje pożarów, fazy powstawania,
- Zasady postępowania w przypadku wystąpienia pożaru,
- Znaki przeciwpożarowe,
- Prace pożarowo niebezpieczne,
- Zasady gaszenia pożarów,
- Środki gaśnicze,
- Ewakuacja,
Zachęcamy Państwa do udziału w Szkoleniach PPOŻ.
SZKOLENIA Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W STANACH ZAGROŻENIA ŻYCIA.
Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych ratowników medycznych, posiadających wieloletnie doświadczenie w zespołach ratownictwa medycznego. W naszych szkoleniach postawiliśmy przede wszystkim na zajęcia praktyczne. Dlatego prowadzone są z zastosowaniem wielu środków dydaktycznych takich jak: prezentacje multimedialne, skrypty oraz sprzętu szkoleniowego ułatwiającego zajęcia praktyczne tj. fantomy do resuscytacji i inne.
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.